Co je opravdu základ šatníku

Určitě jste o tom slyšeli, možná i něco přečetli. Bílé tričko, trenchcoat, možná lodičky…Pověstné zákady šatníku, které prý vydrží až do smrti, zařídí, že “Nemám co na sebe!” už nikdy nevyslovíme. Nakoupíme, strčíme do pračky a zjistíme, že naše základy šatníku vydrželi jedno praní na 40. Dnes se zaměřím na co se zameřit při nakupování (nejen) základů šatníku.
jednoduché kousky s kontrastní kabelkou

 

 

MATERIÁL

Pokud mluvíme o oblečení na každodenní nošení, upřednostňujte přírodní materiály. Obvzlášť, pokud sedíte celý den v kanceláři, ocení to i vaši kolegové. Nic ve zlém, potíme se všichni, ale volbou košile, nebo trička třeba z konopí lépe regulujeme teplotu těla. Před nákupem  se podívejte na materiál. Čím větší procento přírodního materiálu, tím lépe. To stejné u svetrů a kalhot.

Stejně důležitá je péče o oblečení, dodržujte pokyny výrobce, ten ví nejlépe, jak se o kousek postarat. Jestli jste byli příliš aktivní a cedulku odstřihli dřív, než jste vzali oblečení poprvé na sebe, navštivte čistírnu.

 

 

 

 

 

 

PŮVOD

V tomto období zažíváme ekonomický růst, růst mezd, ale vždy je potřeba Zemi něco vrátit. ( A o daních nemluvím 🙂 )

Možná jste se setkali s označením jako GOTS, nebo třeba ZERO WASTE. Jedná se o materiály s GOTS je certifikovaná bio bavlna, výhoda oproti té běžné je v tom, že spotřebuje mnohem méně vody, tudíž je udržitelnější volbou. Alergici zpozorněte! Bio bavlna neobsahuje žádné toxické látky, takže o vaše pokožka bude jako v desinfikovaném pokojíčku.

Zároveň nemusíte slevovat z vašich nároků na estetiku.

Dnes už je k dostání mnoho značek, kde si nemusíte vybírat mezi modrou batikou a červenou batikou.

o dvě čísla větší Martensky

VELIKOST

Ťukáte si na čelo, ale přiznejte se, kolik máte doma věcí, které vám ne-tak-úplně sedí? Kvalitní košile je stejně naprd, pokud vám je malá. Na tom se určitě shodneme. Kvalitní šatník je funkční šatník. Proto doporučuji každý půlrok otevřít skříň a to, z čeho už jste vyrostli dejte pryč.

Pokud opravdu nevíte co na sebe, je čas na uniformu. Měnit zaměstnání nemusíte, někdy příště si vytvoříme si vlastní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.